• Ticombo
  • Музика
  • Rock
  • Fito & Fitipaldis Билети
Најави се Продадете ги вашите билети

Fito & Fitipaldis билети

26 декември 2026 - 03 февруари 2027

Fito & Fitipaldis

Fito & Fitipaldis билети

26 декември 2026 - 03 февруари 2027

дек.
26
саб.

Fito & Fitipaldis

Palacio Euskalduna Bilbao
Vizcaya, ES
4 билети
од
17.239 ден.
јан.
30
саб.

Fito & Fitipaldis

Teatro Circo
Puente Genil
4 билети
од
9.447 ден.
јан.
31
нед.

Fito & Fitipaldis

Teatro Circo
Puente Genil
6 билети
од
10.714 ден.
фев.
3
сре.

Fito & Fitipaldis

Teatro Circo
Puente Genil, ES
2 билети
од
13.335 ден.
Брзи врски
Fito & Fitipaldis (03 фев. CEST, Puente Genil) Билети Fito & Fitipaldis (31 јан. CEST, Puente Genil) Билети Fito & Fitipaldis (30 јан. CEST, Puente Genil) Билети Fito & Fitipaldis (26 дек. CEST, Vizcaya) Билети

Fito & Fitipaldis Билети

Fito & Fitipaldis Информации за турнеја

Суровата енергија и поетската интензивност на шпанскиот рок најдоа траен глас во бендот Fito & Fitipaldis. Веќе речиси две децении, бендот се етаблира со импозантно присуство и интимна врска со публиката во градовите низ Иберискиот Полуостров. За нивниот концерт во 2007 година во легендарното рок-место, Ла Ривиера, во Мадрид, сѐ уште се зборува денес од среќните обожаватели кои беа присутни таа вечер. Слушањето на Фито Кабралес како се појавува од исчекувањето на толпата за да ги изведе тие познати гитарски рифови — толкувајќи хитови како „Ла Каза пор ел Техадо“ — е искуство што длабоко се поврзува со срцата на постојаните следбеници на бендот. Fito & Fitipaldis продолжуваат со турнеи, и обожавателите се нетрпеливи за билети за концерти за да ја видат оваа фиксна точка во алтернативната рок орбита во живо.

Тие секогаш изразувале желба да се поврзат со публиката низ целиот свет; сепак, се појави јасен фокус на Шпанија и Европа, особено од 2011 година. Во согласност со овој регионален идентитет, концертите на бендот имаат значителна тенденција да ги фаворизираат големите градови во Шпанија.

Отсуството на театарско дотерување е една од сигурните одлики на концерт на Fito & Fitipaldis. Навидум сосема удобно со просторот за изведба, Кабралес има присуство што лесно ја ангажира публиката. Неговиот глас резонира длабоко, и ако акорд или текст не ве погоди во сржта, тогаш можеби сте премногу зафатени со уживање во фактот дека брзата „Ен ел бараганко“ штотуку го започна вториот дел од сетот за да забележите.

Што да очекувате на концерт на Fito & Fitipaldis

Очекувајте ги заедничките пеења што ги претвораат арените во колективни гласови, моментите на тивка интензивност што ве тераат да се размрдате и да обрнете внимание, и рокот предводен од гитари што не потсетува зошто овој жанр одбива да изумре. Продукцијата на сцената во места како Wizink Center во Мадрид ѝ служи на музиката наместо на музичарите, во смисла дека тие звучат подобро отколку што некој има право кога свират во живо.

Но, тогаш, рок музиката треба да биде жива конверзација помеѓу публиката и изведувачите. Затоа, треба да се чувствува интимно во план исто како и во Ла Ривиера.

Текстовите на Fito & Fitipaldis се карактеризираат со длабока емотивна искреност, квалитет што дури и нивните најмали изведби ги трансформира во колосални прикажувања на нефилтриран рокенрол. Проткаени со суровата енергија и интимноста на концертните изведби, звукот на Fitipaldis е непогрешлив: моќен, личен и длабоко трогателен.

Искусете ги Fito & Fitipaldis во живо на концерт!

Од нивното формирање во 1998 година, Fito & Fitipaldis рокенролуваат низ Шпанија и пошироко, одржувајќи големи концерти пред илјадници луѓе, истовремено создавајќи речиси исто толку индивидуални моменти кои ја прошируваат нивната привлечност кон интимната клупска сцена. Способни да ги наполнат стадионите и да се справат со акустиката во најголемите места, нивните рок-балади кои ве погодуваат во срцето допираат до срцата на нивната честопати расплакана публика, и поради таа причина, тие остануваат еден од најпопуларните и постојано профитабилни бендови во рок музиката денес.

100% автентични билети со заштита на купувачот

Каде да се купат билети за концерт е важно прашање, а Ticombo нуди солидни решенија. Автентичноста е првото прашање за кое се грижи секој посетител на концерт кога ја разгледува потенцијалната потрошувачка на своите тешко заработени пари. Ticombo гарантира дека сите билети што ги продаваат се легитимни. Ако го купувате вашиот билет од Ticombo, тоа е една голема грижа елиминирана веднаш.

Fito & Fitipaldis Датуми на турнеи

31.1.2027 г.: Fito & Fitipaldis Билети

26.12.2026 г.: Fito & Fitipaldis Билети

30.1.2027 г.: Fito & Fitipaldis Билети

3.2.2027 г.: Fito & Fitipaldis Билети

Популарни места за настапи на Fito & Fitipaldis

Teatro Circo Билети

Palacio Euskalduna Bilbao Билети

Teatro Circo Билети

Fito & Fitipaldis Биографија

Самото формирање на групата служи и како почеток и како континуитет – Кабралес во овој потфат донесе искусно однесување и очигледна мудрост во музичката уметност. Нивниот деби албум пристигна истата година кога беше формиран бендот, „A Puerta Cerrada“, и веднаш постигна успех, поставувајќи за бендот формула со која можеа да работат: емотивно директни стихови, аранжмани предводени од гитари и мелодии кои се вселуваат во вашата свест.

Навистина, самото име на бендот — Fito & Fitipaldis — има разигран квалитет што некако е спротивен на вообичаено сериозната тематика на нивните песни. Сепак, нивната двојност е дел од нивната привлечност. И покрај тоа што се целосно сериозни во својата работа, тие не се сфаќаат толку сериозно што нивната музика станува свечена пригода.

И на долг рок, Fito & Fitipaldis имаат акумулирано доста распродадени концерти и повеќе од неколку плочи што ги носат директно во пантеонот на шпанскиот рок.

Fito & Fitipaldis Најголеми хитови

Fito & Fitipaldis изградија импресивен каталог на албуми кои го покажуваат нивниот развој како уметници, истовремено одржувајќи го нивниот основен звук.

A Puerta Cerrada

Успехот на албумот не беше случаен; тој долови нешто суштинско за шпанската музичка сцена кон крајот на 90-тите, додека звучеше безвременски, а не трендовски. Песните од овој албум останаа основни концертни нумери, песни кои долгогодишните обожаватели ги очекуваат со ритуална сигурност. Продукцијата фаворизираше јасност и директност, дозволувајќи им на текстовите да зборуваат без непотребна наметливост. За оние кои го откриваат бендот со нивната подоцнежна работа, ова деби е откритие на ДНК што оттогаш информираше сè друго - мелодично чувство спарено со сериозна лирска тежина, рок енергија ублажена од фундаментална музичка софистицираност.

Lo Más Lejos

Три години подоцна, „Lo Más Lejos“ (2001) демонстрираше амбиција за ширење на крилата, истовремено задржувајќи ја во својата суштина она што го направи бендот првично привлечен. Насловот буквално се преведува како „Најдалеку“, но сугерира нешто како надминување на безбедните граници во нова територија. Новата територија изгледа полна со изненадувања во пишувањето песни што го направија овој албум почитуван меѓу обожавателите и критичарите.

Со овој албум, тие се справија со поголеми емоционални теми и ги обработуваа на помалку директно исповеднички и повеќе арт-обиколни начини од порано. И сето тоа го правеа, останувајќи, и комерцијални ентитети и миленици на критичарите, апсолутно цврсти фигури во шпанскиот рок.

Албумот одразуваше бенд целосно уверен во својот идентитет и подготвен да преземе креативни ризици, истовремено испорачувајќи го видот рок музика што публиката ја сака. Песните од овој албум сè уште предизвикуваат реакции кај публиката што ве потсетуваат дека неговото влијание сè уште се чувствува.

Зошто да купите Fito & Fitipaldis билети на Ticombo

Загарантирани автентични билети

Автентичноста е првото прашање за кое се грижи секој посетител на концерт кога ја разгледува потенцијалната потрошувачка на своите тешко заработени пари. Ticombo гарантира дека сите билети што ги продаваат се легитимни. И нема делумно враќање на средствата ако не ви го вратат билетот навреме за шоуто. Значи, ако го купувате вашиот билет од Ticombo, тоа е една голема грижа што е елиминирана веднаш.

Безбедни трансакции

Ticombo нуди солидни решенија за безбедно купување. Платформата гарантира дека информациите за вашата уплата се заштитени во текот на целиот процес на трансакција.

Опции за брза испорака

Навременоста на испораката на билети често ги разликува среќните обожаватели кои присуствуваат на изведби во живо од оние кои стануваат незадоволни обожаватели откако ќе се случи настанот. Предвидувајќи ја побарувачката за брза испорака на билети, главните развивачи на платформата го оптимизираа својот систем за обработка на билети за да го комплетираат извршувањето на нарачките во рекордно време - само мал дел од времето што е потребно за да се изврши типична нарачка за концерт на повеќето други платформи за продажба на билети на Интернет.

Достапните опции за испорака на билети исто така се совпаѓаат со широката мрежа што ја нуди платформата. Без разлика дали обожавателите претпочитаат безбедно и сигурно да ги чуваат своите билети во дигитален формат веднаш по купувањето или да добијат физички билети испорачани директно до нивните врати, опциите за испорака лесно можат да се изберат. Се разбира, немирните времиња на чекање што толку многу обожаватели се принудени да ги издржат се минимизирани, додека довербата во брзата, навремена испорака е максимизирана.

Кога да купите Fito & Fitipaldis билети?

Датумите на продажба се објавуваат преку официјални канали откако ќе се потврдат датумите на турнејата. Поставувањето предупредувања на платформите за продажба на билети гарантира дека ќе добиете непосредно известување кога ќе станат достапни билетите. Се препорачува да се купат билети веднаш штом ќе бидат пуштени во продажба за да се обезбедат најдобрите опции за седење и цени.

Слични изведувачи што можеби ќе ви се допаднат

Karol G Билети

Bon Jovi Билети

Eternal Билети

Imagine Dragons Билети

The Strokes Билети

Rush Билети

Melanie Martinez Билети

Evanescence Билети

Korn Билети

Phoebe Bridgers Билети

Niall Horan Билети

Sam Smith Билети

Goose Билети

Thirty Seconds To Mars Билети

The Neighbourhood Билети

Olivia Dean Билети

Bryan Adams Билети

The Black Keys Билети

Def Leppard Билети

Parcels Билети

Bring Me the Horizon Билети

Tash Sultana Билети

Nick Cave Билети

Brandi Carlile Билети

Lenny Kravitz Билети

Simple Plan Билети

Tame Impala Билети

Mac DeMarco Билети

Hollywood Vampires Билети

Placebo Билети

The Sheepdogs Билети

The Sheepdogs Билети

Kodaline Билети

Gavin DeGraw Билети

Sheepdogs Билети

Mahrajan Билети

Simon & Oscar Билети

Ocean Colour Scene Билети

Robert Plant presents Saving Grace Билети

Natalie Brooke Билети

Cerberus Shoal Билети

Tides From Nebula Билети

Onoff Билети

Aurora (FI) Билети

Hot Soles Билети

Malicious Destruction Of Property Билети

The Transgressions Билети

Joe Carnall JNR Билети

Tired Lion Билети

The Stairs Билети

Најнови вести за Fito & Fitipaldis

Често поставувани прашања

Како да се купат Fito & Fitipaldis билети?

Посетете ја платформата Ticombo, побарајте претстојни датуми, изберете го вашиот префериран концерт и седење, а потоа завршете го процесот на безбедно плаќање. Дигиталната испорака овозможува непосреден пристап, додека опциите за физичка испорака им одговараат на оние кои претпочитаат традиционални билети.

Колку чинат Fito & Fitipaldis билети?

Цените варираат во зависност од местото, локацијата на седиштето и побарувачката на пазарот. Проверете ги тековните огласи на Ticombo за конкретни концерти за да ги видите достапните опции и нивните соодветни цени.

Кога ќе бидат пуштени во продажба Fito & Fitipaldis билетите?

Датумите на продажба се објавуваат преку официјални канали откако ќе се потврдат датумите на турнејата. Поставувањето предупредувања на платформите за продажба на билети гарантира дека ќе добиете непосредно известување кога ќе станат достапни билетите.

Каде настапуваат Fito & Fitipaldis?

Традиционалните турнеи се фокусираат на големите шпански градови, вклучувајќи ги Мадрид и Барселона, со места кои се движат од интимни клубови до големи арени. Проверете ги тековните распореди на турнеи за конкретни локации и датуми.

ВИ БЛАГОДАРАМ!

Број 1 пазар во светот.

Ticombo® сега е најследен од сите платформи за препродавање во Европа. Ви благодариме!

Печат на извонредност од Комисијата на ЕУ

Ticombo GmbH (матична компанија) е призната во Хоризонт 2020, програмата за финансирање на истражување и иновации на ЕУ, за нејзиниот предлог бр. 782393.

EU Seal of Excellence

Како што е прикажано во медиумите

BBCSky NewsIndependentThe SunDaily MailEvening StandardForbesYahoo
  • За
  • Тим
  • TixProtect
  • Отпечаток
  • Правила и услови
  • Придружна програма
  • Корпоративни услуги
  • Најчесто поставувани прашања
  • Како работи
  • Хотели
  • World Cup Hub
  • Контактирајте нѐ

Канцеларии и поддршка

Germany
Unter den Linden 24, 10117 Berlin, Germany
United Kingdom
167 City Road, London, Greater London, EC1V 1AW, United Kingdom
United States
131 Continental Dr, Suite 305, Newark, Delaware 19713, United States
Switzerland
Dorfstrasse 52a, 6390 Engelberg, Switzerland
Bulgaria
Regus Sofia City West, bul Totleben 53-55, 1606 Sofia, Bulgaria
United Arab Emirates
UAE Dubai Silicon Oasis, DDP Building A1, Office 302, Dubai, United Arab Emirates
Mexico
Av Chapultepec 360, Roma Norte, Cuauhtémoc, 06700 Ciudad de México, CDMX, Mexico
Правното лице на давателот на платформата може да се разликува во зависност од локацијата, настанот и/или доменот. За детали, проверете ја конкретната страница на настанот., Отпечаток и Услови. © 2026 Ticombo. Сите права се задржани.